O dřevostavby je stále větší zájem a rozhodně se není čemu divit. Představují zajímavé, moderní a cenově dostupné řešení, díky kterému si můžete splnit sen o vlastním bydlení. Pokud o pořízení dřevostavby vážně uvažujete, jistě budete chtít znát jejich největší výhody.

Stavba z udržitelných materiálů

Pokud patříte k lidem, kterým není lhostejná příroda, životní prostředí a záleží vám na tom, abyste bydleli co možná nejvíce ekologicky, pak je dřevostavba jasným favoritem. Nedílnou součástí – jak samotný název napovídá – je kvalitní dřevo, což je obnovitelný materiál. V porovnání s klasickou zděnou stavbou má dřevostavba jasně navrch, protože se při její výstavbě spotřebuje podstatně méně neobnovitelného materiálu.

Bydlení během chviličky

Jednou z největších výhod, kterou vám dřevostavba může nabídnout, je rychlý průběh stavby. Všechno jde opravdu velmi rychle, samozřejmě záleží i na konkrétní konstrukci daného domu, ale bydlení je možné třeba už za tři měsíce. A to je, opět v porovnání s klasickou stavbou, mnohonásobně kratší časový úsek, za který dřevostavbám náleží plusový bod.

Drevoastavba ING s.r.o.

Úspora při vytápění

Jestli se dřevostavby mohou něčím pochlubit, pak je to nízká tepelně akumulační schopnost. Ta přijde vhod, protože se zde bavíme o velmi nízkých okamžitých tepelných ztrátách. Jinými slovy vás vytápění vyjde podstatně levněji. Nízká spotřeba energie pro vyhřátí stavby se odrazí na vyúčtování, kterého se mnoho lidí po skončení topné sezony děsí.

Více prostoru

Pokud mluvíme o moderních dřevostavbách, mluvíme o použití tenkých obvodových stěnách a příčkách. To vám přináší prostor navíc, který lze hravě využít k jiným, daleko praktičtějším účelům.