Rozhodli jste se, že místo klasického zděného domu chcete na svém pozemku postavit dřevostavbu, ale nejste si jisti, kdy můžete se stavbou dřevěného domu začít? Pravděpodobně každý stavebník vám řekne, že jaro je ideální pro započetí stavby běžného domu. Zděný dům není vhodné stavět pokud se teploty pohybují pod bodem mrazu. Stejně tak však není ideální stavět zděný dům v horkých letních dnech. I tedy schnou materiály velmi rychle. Stavba by pak mohla popraskat a byla by nekvalitní.

 

U klasického domu tak musíte počítat s tím, že stavba by měla začít na jaře a pokud bude horké léto, pravděpodobně se zpozdí. Jestliže nestihnete dostavět do zimy, musíte opět počkat, až se teploty dostanou nad nulu, ideálně spíše nad 5 stupňů Celsia. A mezi jednotlivými kroky je nutné dodržovat technologické přestávky. Zdlouhavé, že ano?

 

To se vám však u dřevostavby stát rozhodně nemůže. Dům ze dřeva lze v podstatě stavě po celý rok. Celoroční výstavba je možná díky prefabrikovaným panelům, které se na místě stavby montují k sobě. Jednoduché. A navíc je to opravdu rychlé. Některé dřevěné domy můžete mít pod střechou i během jednoho jediného dne. A montážní dělníci jsou zvyklí pracovat i v mrazech. Pokud tedy není zrovna sněhová vánice, nefouká příliš rychlý vítr nebo není opravdu deštivé počasí, klidně se do dřevostavby můžete pustit v kterýkoliv měsíc roku.

Drevoastavba Ing.

Výhody dřevostavby v kostce:

  • můžete stavět takřka kdykoliv v roce
  • výstavba je opravdu rychlá
  • jednotlivé práce skvěle navazují, nemusíte čekat na zaschnutí materiálů.

 

Nevýhody dřevostavby:

  • pokud jste chtěli stavět svépomocí, tak na to zapomeňte a raději nechte montáž na odbornících
  • v dešti není ideální se začátkem výstavby
  • desku je nutné zhotovit dříve, než nastane mrazivé počasí.

Zima lepší než podzim

Podzimní měsíce většinou bývají sychravé. Často prší. Často prší opravdu po celé dny a velmi intenzivně. To může být pro dřevo na dřevostavbu problém. Mráz však v žádném případě nevadí. A další výhodou je, že stavbu není potřeba po dostavění nechat přemrznout. Dřevo zkrátka čas zrání nepotřebuje. Vy tak hned po dostavění můžete pokračovat v práci. Začít s pracemi v interiéru a výbavou celého domu. Ve chvíli, kdy dům stojí, se už nemusíte vůbec ohlížet na to, zda je mráz, prší nebo je horko. Pracovat můžete opravdu v každé roční době. A to je opravdu velká výhoda. Ušetříte mnoho času. A čím dřív bude hotovo, tím dříve se můžete stěhovat.

Je v tom nějaké ale?

Jeden jediný zádrhel by tu byl. Zima přece jen není moc vhodná k vylévání základové desky. Ačkoliv pokud je v zimě takové teplo, jako v letošní sezóně, není problém ani ta deska. V každém případě můžete počítat s tím, že celá stavba včetně interiérů, oken a střechy bude trvat zhruba měsíc. Pak se můžete stěhovat do svého nového domova. No není to skvělé? Takto rychle byste běžný zděný dům nikdy nepostavili.

Obraťte se na nás a my vám pomůžeme se vším od počátku do konce

Jestliže si pro stavbu dřevostavby vyberete právě nás, nemusíte se starat opravdu o nic. Zkonzultujeme s vámi rádi i koupi pozemku. Prověříme jeho vhodnost a zjistíme si informace o inženýrských sítích. Poté společně s vámi vytvoříme vizualizaci a později projektovou dokumentaci. Vyřídíme také stavební povolení a ohlášení stavby. Do stavby se můžete pustit sami, ale jsme vás samozřejmě plně k dispozici s našimi odbornými pracovníky. Můžeme pro vás zajistit jen hrubou stavbu nebo postavit kompletně celý dřevěný dům na klíč.