V dnešní době pro nikoho z nás není vůbec jednoduché pořídit si vlastní bydlení, které by splnilo naše plnohodnotné očekávání a představy o rodinném domě, který bude v současnosti i do budoucnosti energeticky úsporný, ekologický a především kvalitní. Nikdo nechce bydlení, které se za rok sesype. Ekologické a úsporné dřevostavby přesně tohle splňují a tím i umožňují. Díky novodobým technologiím a kvalitních materiálů je výstavba těchto ekologických a úsporných dřevostaveb nesmírně rychlá a jejich provozní náklady jsou velmi nízké a dostupné pro každého.

Hlavní výhody dřevostaveb

  • nabízejí stylový a moderní vzhled, nemějte obavy v dnešní době se už nejedná o žádné hájenky
  • jejích velkou výhodou je velmi rychlá výstavba těchto ekologických a úsporných dřevostaveb
  • obrovským plusem je cena těchto dřevostaveb
  • při vyúčtování služeb to poznáte na peněžence

Bydlení v dřevostavbě

 Dřevěné bydlení jako perfektní akustika a zdravé, přírodní prostředí především pro alergiky. Nabízí hypoalergení prostředí, které v betonové stavbě nenajdete. Další přednosti, které dřevostavby nabízí je v tom, že poskytují teplo, veškeré náklady za vytápění už nebudou v nedoplatku. Dřevěné stavby jsou odolnější v případě požáru, oproti ocelovým konstrukcím.

Využití dřevěného materiálu je nejen ekologického rázu, ale také jako využití pro moderní a finanční bydlení v dnešní době dostupné pro každého z nás. Již dlouhou dobu víme, že dřevo není vhodné pouze pro dočasné stavby, podlahy nebo okna a dveře. Životnost těchto ekologických a úsporných dřevostaveb je v dnešní době už srovnatelná s běžnými zděnými rodinnými domy.

Drevoastavba ING s.r.o.

Životní prostředí a dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby také souvisí se životním prostředním, jelikož jsou stavěné s ohledem na co nejvíc efektivní úsporu energií. Dřevostavby je možné vybavit tepelnými čerpadly a řízeným větráním s rekuperací vzduchu, čímž se znatelně sníží teplotní ztráty, především v zimním období. Dřevostavba je prostě pro dnešní dobu jednoznačně správnou volbou.

 

Při výstavbě dřevostaveb je důležité

Velmi důležitým a zásadním krokem při výstavbě dřevostaveb je dodržování přísných stavebních norem, které zaručují dlouhou životnost dřevostavby a jejích odolnost vůči přírodním vlivům. Dům ze dřeva vám zaručí tepelnou pohodu v zimě i během letních měsíců. Velmi skvělé jsou izolační vlastnosti, které přinesou do domácnosti úspory za energie. Díky modernímu designu se v dřevěné stavbě budete cítit příjemně a hlavně pohodlně.

Typy a druhy staveb

  • Sendvičový typ

Dřevěnou konstrukci doplňuje izolace a další vrstvy exteriérových materiálů, například sádrokarton, polystyren nebo omítnutí. Dřevo u sendvičů není vidět ani cítit, takže mnohem více připomínají klasický zděný dům.

 

  • Masivní dřevostavby

Dřevo je tělem i duší dřevostaveb, jinými slovy tedy sruby a roubenky. Masivní velké klády nebo strojově opracované hranoly tvoří jak nosnou konstrukci, tak tepelně-izolační vrstvu dřevěných domů.