O dřevostavbách se v poslední době hovoří stále častěji. Může za to čím dál větší zájem lidí o vlastní bydlení. V případě dřevostaveb mluvíme o dostupné formě bydlení, které seženete levněji, nežli klasickou zděnou stavbu. Není to ale jen nízká cena, čím se dřevostavby mohou pochlubit.

Bydlení v krátkém časovém horizontu

Velkou výhodou dřevostavby je rychlost její realizace. V porovnání se stavbou zděného domu má dřevostavba rozhodně navrch. Pokud se nemůžete dočkat, až budete bydlet ve vlastním, nebo z nějakého důvodu spěcháte, je dřevostavba pro vás jako stvořená.

Drevoastavba ING s.r.o.

Počasí není překážka

Věděli jste, že výstavba dřevostavby může začít v podstatě kdykoli? Další velké plus je skutečnost, že stavba není vázána ani nijak omezována na počasí. Ať už se pro dřevostavbu rozhodnete na začátku léta nebo uprostřed podzimu, může stavba začít hned.

Méně stavebního odpadu

Kdo někdy stavěl zděný dům, dal by nám za pravdu, že při této činnost vznikne nemalé množství odpadu. Stavba dřevostavby má v tomto případě opět navrch. Vznikne při ní podstatně méně stavebního odpadu, jeho likvidace pak není tolik finančně nákladná.

Dřevostavby splňují nároky na nízkoenergetické domy

Trendem poslední doby jsou nízkoenergetické stavby nebo také pasivní domy. Stále více lidí totiž chce bydlet co nejvíce ekologicky, myslí na přírodu a dopady na ni. I tady vás dřevostavby potěší, protože nároky na nízkoenergetické či pasivní domy splňují. Náklady na vytápění pak mohou být dokonce až o 90 % nižší nežli u klasických zděných domů.

Ekologická stavba

Jak už samotný název napovídá, u dřevostaveb hraje hlavní roli dřevo. Právě z toho důvodu jsou dřevostavby ekologické. Při těžbě dřeva vznikají jen velmi malé emise, zrovna tak jako u jeho zpracování a vzhledem k nízké hmotnosti i u přepravy v porovnání s jinými stavebními materiály.