Dřevostavby představují ideální způsob moderního bydlení, plně se přizpůsobující požadavkům vašim i terénu vašeho pozemku. Doplňte ji o zastřešenou pergolu a získejte venkovní obývák snů.

Proč dřevostavby

Neustále se měnící požadavky dnešní společnosti si žádají moderní způsob stavby rodinných domů. Vyberte si luxusní dům s nejmodernějšími architektonickými prvky a k němu také krytou terasu, se kterou získáte další obytný prostor během teplých měsíců v roce.

Mnoho rodin řeší otázku, jak a z čeho postavit svůj vysněný rodinný dům. Touha mít svůj vlastní dům dnešní společnost vnímá také jako nutnost dodržet zodpovědný a ekologický způsob života. Naše dřevostavby vynikají vysokým komfortem pro bydlení, přičemž maximálně šetří peněženku díky nízké náročnosti na vytápění. Naše domy jsou stavěné ohleduplně vůči přírodě, přitom otevírají neomezené možnosti, co se architektury týče.

Co jsou dřevostavby

Jako dřevostavby jsou v dnešní době označovány budovy, jejichž konstrukčním prvkem je dřevo. Dřevo tvoří nejen nosnou konstrukci budovy, ale také nenosné prvky, příčky, stopy, podlahy. Všechny prvky mohou představovat i jiné materiály. Například omítky, fasády aj. Kromě dřeva se používají také izolační materiály, ocelové spojovací prvky, folie, obklady, nátěry aj. Dřevostavbu není na první pohled možné rozeznat od zděné budovy. Základy dřevostavby jsou zpravidla z betonu nebo zděné. Kombinace moderních materiálů zaručuje vynikající výslednou technologickou kvalitu stavby a vysokou kvalitu bydlení, která je v současnosti nadčasová.

dřevostavba rodinného domu

Výhody dřevostavby

  • akustické vlastnosti
  • rychlost výstavby
  • certifikovaný stavební systém
  • dlouhá životnost dřevostavby

Dřevostavba doplněná o krytou terasu

Využijte svou zahradu téměř celoročně a to díky kryté terase. Ideální variantou je stavba dřevěné pergoly. Dřevo je materiál, který neodmyslitelně k dřevostavbě patří, přičemž vzhled jednoduše navrhnete k celkové koncepci svého domu.

Kdy je potřeba vyřídit stavební povolení na stavbu terasy

Pokud se rozhodnete postavit si zahradní pergolu, zjistěte si její velikost. Zákon č. 183/2006 Sb. uvádí, že stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nepotřebuje stavba:

  • s jedním nadzemním podlažím
  • do 25 m2 zastavěné plochy
  • do maximální výšky 5 m.

Pokud vaše plánovaná pergola přesahuje výše uvedené parametry, požádejte o souhlas nebo územní rozhodnutí o umístění stavby. Více o tom zjistíte v §96 zákona č. 183/2006 Sb, případně rovnou na stavebním úřadě, kde vám ohledně stavby poradí.

Stavba pergoly a zastřešení

Nechte si postavit kromě své dřevostavby také pergolu naší firmou. Pergoly stavíme buď jako pokračování původní stavby, tedy zastřešení terasy u domu nebo jako samostatně stojící stavbu uprostřed zahrady, poskytující zastíněné nebo zastřešené posezení. Stavbu pergoly provedeme na klíč, spolu se špičkovým opláštěním a zastřešením. Vyberte si z naší pestré barevné nabídky plachet, nebo si nechte plachtu potisknout vlastním vzorem. Více se dozvíte na webu plachtynabazen.eu