Pro běžné znečištění nerezového dřezu postačí čištění jednoduchým mycím prostředkem. Skvrny a stopy po vodním kameni v umyvadle nemusíte nutně ošetřovat chemickými přípravky. Jednoduché podomácku vyrobené prostředky, které používaly naše babičky, jsou často mnohem účinnější. Sestavili jsme seznam všech domácích prostředků, které fungují při čištění nerezového dřezu.

eshop.drezyschock.cz

Prostředek na mytí nádobí

Na většinu skvrn na nerezové oceli pomáhá běžný prostředek na mytí nádobí. Zejména mnoho mastných otisků prstů, které se v kuchyni vždy objevují, rychle zmizí s mycím prostředkem. K čištění dřezu vám může pomoci také měkký kartáč na nádobí. Pokud budete povrch pravidelně čistit tímto způsobem, vodní kámen nebude mít šanci se uchytit. Je důležité, abyste dřez po čištění vždy dobře vysušili.

Utěrky z mikrovlákna

Moderní utěrky z mikrovlákna se osvědčují zejména v keramickém dřezu nebo umyvadle. Často nepotřebujete žádný čisticí prostředek. Bohatě postačí horká voda. Mnohé utěrky z mikrovlákna mají na nerezovém dřezu dokonce leštící účinek.

Bílá melaminová nano houbička

 

Všude v obchodech najdete bílé gumové houbičky, které odstraňují skvrny a zaschlé zbytky mýdla téměř z každého povrchu. Houbičky jsou poměrně účinné, ale nevydrží příliš dlouho. Pokud však chcete univerzální prostředek na úklid v domácnosti, jsou houbičky vhodné. Mějte ale na paměti, že ty levnější mohou být pro nerezový povrch příliš hrubé. Je možné, že pak budete muset nerezovou ocel znovu vyleštit.

Leštící pasta

Leštící pasta v tubách se do povrchu nerezové oceli zapracuje měkkým hadříkem nebo lešticí houbou. Drobné škrábance zmizí, stejně jako stopy po vodním kameni nebo zaschlé zbytky mýdla. Krouživými pohyby se zapracovává do povrchu, dokud se povrch dokonale neleskne.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva se používá podobně jako lešticí pasta. Jedlou sodu můžete použít vždy, když umyvadlo není poškrábané, ale celkově vypadá trochu zašle a špinavě. K tomu smíchejte sáček jedlé sody s trochou vody, abyste vytvořili krémovou pastu. Poté jej krouživými pohyby zapracujte do povrchu leštící houbou nebo hadříkem jako leštidlo. Pastu nechte působit zhruba hodinu. Poté smyjte jedlou sodu z povrchu velkým množstvím vody a umyvadlo důkladně osušte.