Zavlažovací systém nám ušetří spoustu času i námahy během celého roku, postará se o naši zahradu i během služebních cest a dovolené. Trávník, stromy, keře, záhonky, i rostliny v nádobách na terase či ve skleníku jsou svěží i v parném létě.

 

Bez zalévání trávníku, zahrady i skleníku se žádný pěstitel neobejde. Do skleníku nám navíc nikdy ani neprší a rostliny jsou závislé na vodě, kterou jim dopřejeme. Jaká automatická závlaha se hodí na trávník, na záhony nebo do skleníku?

Správná zahrada

Díky zavlažování, budou Vaše plochy stále zelené.

Automatické zavlažování trávníku

Na malé, střední i velké plochy se vyplatí instalovat automatické zavlažování trávníku s vysouvacími tryskami a dešťovými čidly. Je praktické, efektivní, ušetří nám peníze, čas i vodu, má energeticky nenáročné používání a náklady se vám v úsporách rychle vrátí. Navíc je používání automatizovaného systému závlahy velmi snadné. Naprogramujete si čas, délku, intenzitu i četnost zálivky, systém lze ovládat i na dálku a zavlažování funguje i během vaší nepřítomnosti.

Automatizovaná kapková závlaha a zavlažovací rohože

Kapková závlaha je vhodná na místa, kde nelze nebo není efektivní využití rotačních postřikovačů a rozprašovacích vysouvacích trysek, které se dávají hlavně na trávník. Systém mikrozávlah využijete na záhony, živé ploty, solitéry i skleníky.  Kapkové zavlažování je povrchové i podzemní. Zavlažovací rohože mají integrované kapkovací potrubí v pravidelných rozestupech mezi vrstvy geotextilie. Voda nasytí geotextílii a pak rovnoměrně zavlaží i celou plochu.

Automatické zavlažování skleníku

Skleník se zavlažuje pomocí kapkové závlahy i systémem pozemních kapkovačů mikrozávlahy umístěných ke každé rostlině, kdy voda vykapává u země a ne na listy rostlin. Vhodné jsou i mlžící trysky pro výrobu mlhy u stropu skleníku dle požadavků rostlin. Systém pro zavlažení skleníku může být ovládaný zvlášť nebo tvořit samostatnou sekci a nemusí být součástí systému závlahy celé zahrady. Dá se napojit přímo na vodu z vodovodního řadu. V potrubí se voda ohřeje a nedojde k teplotnímu šoku. Kapkovací závlaha vystačí s menším tlakem, než který je třeba na vysunutí postřikovacích trysek. Důležitá je při návrhu konzultace kvůli tlaku vody a někdy je nutný redukční ventil. Nezapomeňte ani na filtraci vody z řadu.