Plánujete stavbu své vysněné dřevostavby, která je zdravá a ekologická? Pak jistě oceníte další benefity pro své draví. Jako je například pořízení finské sauny do vašeho domácího wellness!

Navrhněte si svou dřevostavbu snů spolu s finskou saunou na míru

Životní návyky a především potřeba komfortu se u české společnosti stále více vyvíjejí. Navíc si uvědomujeme, ž svým chováním a způsobem života ovlivňujeme nejen naše okolí, ale také životní prostředí v globálním měřítku. Stále častěji se zabýváme otázkou, v jakých podmínkách budou žít naše děti.

Proto se stále více investorů přiklání ke stavbě dřevostavby. Konstrukce těchto domů je dřevo, které tvoří nejen nosnou konstrukce, ale také obvodové zdi i příčky. Díky kombinaci nejmodernějších materiálů, izolantů a spojovacích prvků je zaručena výsledná technologická kvalita stavby, která zaručuje příjemné, komfortní a hlavně zdravé bydlení pro rodiny s dětmi. Dřevo navíc neobsahuje žádné alergeny, proto se dřevostavby hodí i pro alergiky a astmatiky.

Pokud i vy kladete důraz na zdravý životní styl a záleží vám na vašem zdraví, doporučujeme do své dřevostavby také naplánovat také vlastní finskou saunu. Moderní finské sauny jsou vyrobené ze dřeva. Tedy ze stavebního prvku, který se prolíná napříč celé vaší dřevostavby. Jaké jsou výhody domácí finské sauny?

Saunaproject

Dopřejte si každodenní relax ve své finské sauně

Není nic příjemnějšího, než přijít z práce domů a uniknout každodenním starostem, stresu a nahromaděného napětí ve své vlastní finské sauně. Saunování ve finské sauně je dnes velmi rozšířené. Pokud patříte i vy mezi vášnivé saunaře, pak se vám investice do vaší vlastní domácí sauny jistě mnohanásobně vrátí.

Jak se správně saunovat?

Ve finské sauně pobýváme v rozmezí od 10 do 20 minut při teplotě kolem 95°C. Nastavení teploty a délka pobytu se odvíjí od vašich aktuálních potřeb a na tom, co je vám aktuálně příjemné. Není nutné regulovat výkon kamen, když chcete zvýšit nebo snížit teplotu. Mnohdy stačí využít vyšších nebo nižších poloh lehátek ve vaší domácí finské sauně.

Po uplynutí doby pobytu v sauně následuje ochlazení těla v chladné vodě a několikaminutový odpočinek. Doplnění tekutin a pak znova do sauny. Celý proces se opakuje třikrát.

Finské sauny na míru

Naše společnost se specializuje na výrobu finských saun na míru. Vyrábíme sauny pro jednotlivce, páry, rodiny a velké komfortní sauny, které využijí i vaši přátelé. Užívejte si saunování 2 x až 3 x týdně a to v pohodlí svého nového domova.

Instalace finské sauny

Domácí finská sauna nepředstavuje žádné náročné instalace. Zvládnete ji ve dvou. Stačí ji umístit na požadované místo. Pro výrobu finských saun používáme výhradně kvalitní dřevo, nejčastěji severský smrk, který je odolný vůči teplotním změnám a vlhkosti.

Z konstrukčního hlediska je každá naše domácí finská sauna řešená jako skládačka. Předmontované dřevěné boční panely se postaví na základnu a bočnice se zacvaknou do sebe s pomocí rychlozámečků. Nasadí se střecha, smontují lavice a připojí se kamna. Protože jsou naše finské sauny moderní a designové, skvěle zapadnou do vaší dřevostavby, domácího wellness i třeba na terasu či zahradu. Pokud si na instalaci sauny netroufáte, rádi vám ji postavíme a naučíme vás také obsluhu.

Jak pečovat o domácí finskou saunu

Abyste si saunování užívali pokaždé plnými doušky, je nutné dodržovat základní hygienické podmínky. Bakterií a nečistot se zbavíte pravidelnou péčí a desinfekcí. Pro finské sauny prodáváme speciální čisticí prostředky a desinfekce. S výběrem vám rádi pomohou naši odborníci.

Očistu potřebuje také příslušenství. Takže vždy doporučujeme masážní žínky, kartáče a jiné saunové doplňky nechat důkladně umýt a následně uschnout. Saunu nezapomeňte po použití důkladně vyvětrat.

Sauna na míru i do malé dřevostavby

Plánujete výstavbu malé dřevostavby, přesto si chcete užívat komfort ve své domácí finské sauně? Obraťte se na nás a my vám navrhneme vaší finskou saunu na míru, která může zdobit vaši koupelnu nebo třeba ložnici.